RENDSZERÜZEMELTETÉS, RENDSZERFELÜGYELET

Ügyfeleink rendszereinek kialakítása során fő szempont számunkra a megbízhatóság és tartósság. Így biztosítható, hogy a munkaidő ne hibaelhárításra való várakozással, hanem produktív munkavégzéssel teljen.

Megbízhatóság

Mivel az alapvető célunk, hogy felügyelt rendszereink megbízhatóan üzemeljenek, ezért az erőforrások hozzáférési jogosultságai kritikus fontosságúak üzemeltetési szempontból. Mindenki aki a rendszert használja a lehető legkevesebb jogosultságot kell megkapja, amivel a munkáját / feladatait el tudja végezni.

Garancia

Olyan rendszereken, ahol kizárólagos rendszergazdai jogosultsággal rendelkezünk, a működésre garanciát is vállalunk, így az ilyen rendszereken történő hibaelhárítás díjmentes havidíjas felügyeleti szolgáltatásunkra szerződött ügyfeleink részére.

Tartósság

Szerverek többségén az Ubuntu Linux LTS, azaz hosszan támogatott (Long Term Support) kiadását használjuk, így hosszú évekig számíthatunk a telepített kiadás támogatására. A szoftverek esetében, amennyiben van rá lehetőség, a kiforrottabb, hibamentesebb, vállalati felhasználásra szánt kiadásokat részesítjük előnyben. Például Firefox böngésző esetén az ESR (Extended Support Release) kiadást telepítjük

Fájlmegosztás

A számítógépek között kialakított fájlmegosztás (SMB, NFS) segítségével a munkatársak könnyen megoszthatják munkájuk eredményét az arra jogosult csoportokkal, kollégákkal.

Adatbiztonság

A megosztott adatok jogosultsági rendszerének kialakítása, az egy fősnél nagyobb szervezetek esetén GDPR kötelezettség, erre van bevált módszerünk, amit eddig szinte minden ügyfelünk elfogadott és alkalmazza.
Költséghatékonyság szempontjából külön kiemelnénk, hogy elsősorban a nyílt forráskódú Samba 4 kiszolgáló által nyújtott Active Directory címtár segítségével valósítjuk meg a központi hitelesítést. A munkavállalói létszám bővülésével nem kell külön licencdíjak beszerzésével is számolnunk.

Elektronikus levelek

Fundamentális kommunikációs eszköz révén a magas fokú biztonság mellett a lehető legkényelmesebb használatot tudjuk biztosítani úgy, hogy a levelek nem harmadik fél, hanem a saját szerverünk lemezein kerül tárolásra.

IMAP - minden levelem minden eszközön

A postafiók leveleinek kezelésére saját IMAPS (SSL/TLS titkosítással) kiszolgálót használunk, így az összes levél elérhető lesz az összes eszközön, amelyen az adott fiókot beállítottuk. Így például a laptopról elküldött levelet elérhetjük az okostelefon levelező alkalmazásának elküldött leveleket tartalmazó mappájában.

SMTP - levélküldés

A levelek kiküldésére saját SMTPS (SSL/TLS titkosítással) kiszolgálót ajánlunk, így a munkatársak egymás közti levelezése biztos, hogy nem kerül külső szerverekre.

Webmail - postafiók elérése böngészőből

Amennyiben szükséges akár egy böngészőből is elérhetjük a postafiókunkat, ehhez nem kell mást tenni, mint felkeresni egy webcímet, bejelentkezni a portálon (általában Roundcube).

VPN - Virtuális magánhálózat

Virtuális magánhálózat (Virutal Private Networking) lehetővé teszi számunka a szervezet hálózatának távoli elérését, úgy mintha a helyszínen lennénk és a hálózathoz kapcsolódnánk, lehetővé téve akár a távoli nyomtatást is. Az interneten keresztül átküldött adatok biztonságáról a megfelelő szintű titkosítás gondoskodik.
Elsősorban az OpenVPN megoldását részesítjük előnyben, mivel ingyenes és szinte minden eszközön és operációs rendszeren támogatott.

Backup - Biztonsági mentés

Akkor lehetünk nyugodtak, ha a rendszerünkről készült biztonsági másolatokból az adatainkat megbízható módon a lehető legfrissebb állapotra vissza tudjuk állítani.
Szerződött ügyfeleink számára díjmentesen biztosítjuk a szükséges biztonsági mentéseket elvégző megoldásainkat.
A biztonsági mentések mindenképpen egy dedikált eszközre kell kerüljenek.

File Backup

Kiszolgálón tárolt állományok biztonsági mentése.
Heti, napi időzítésekkel gondoskodunk a szükséges másolatok elkészítéséről.

KVM Backup

Linux rendszerek KVM biztonsági mentésére is készítettünk megoldást.
Ez online működik, azaz nem szükséges leállítani a virtuális gépet a mentés ideje alatt. A mentés visszaállítása esetén egy áramszünethez hasonló állapotot tapasztalunk a virtuális gépben. Hála a modern rendszerek tranzakciókezelési megoldásainak, ez nem jár különösebb adatvesztéssel, amennyiben úgy időzítjük, hogy a virtuális gép használata minimális legyen. (Pl. éjszakai órák)

[IT]

Oldalaink megtekintésével ön hozzájárul a sütik használatához, bővebben: Adatvédelmi tájékoztató
© 2023 Itsector.hu Kft., Minden jog fenntartva