HÍREK, ESEMÉNYEK

ETIK Kft. @ Mór

Teljes hálózati átszervezés, új szerver, KVM virtualizáció kialakítása gyártói szükségletek kiszolgálására. Említésre méltó esetleg, hogy az átállás semmi kiesést nem okozott a gyártásban, zökkenőmentesre sikerült.

Ubuntu LTS OpenWRT HPE Server OpenVPN KVM Samba AD

2023. március 20.

Sun-Set Kft.

Irodai rendszer kialakítása fájl-, levelező és VPN kiszolgálóval a távoli munkavégzés lehetőségével is.

OpenWRT Lenovo Server OpenVPN Roundcube

2023. február 24.

OpenWRT ipari PC eszközön

Kísérleti jelleggel üzembe helyeztünk egyik partnerünknél egy ipari PC-ből kialakított útválasztót, májusban. A két hálózati interfésszel rendelkező eszközön a Linux alapú OpenWRT rendszer meglepően stabil működést produkál, stabilabbnak mondható, mint az ARM bázisú dedikált router eszközök.
Az integrált Adblock kiegészítő révén blokkolni tudjuk az adathalász oldalak névfeloldását, így növelve a hálózati biztonság hatékonyságát.

OpenWRT x86 Router Adathalászat

2021. augusztus 24.

Inwer és NAV 3.0

Új funkcióval bővült az Inwer rendszerünk.
Segítségével villámgyorsan tudjuk kiadásainkat vezetni. Banki átutalás nyilvántartó jelentősen csökkenti az adminisztratív jellegű terheket, mivel az esetek jelentős részében a NAV rendszeréből képes átemelni a bejövő számláíinkat, így akár néhány kattintással naprakész nyílvántartásunk lehet, ráadásul gépelés nélkül.

Inwer NAV 3.0 Banki átutalás Nyilvántartó

2021. április 14.

Egyedi szoftver projekt

Márciusban a MÜPA részére szállítottunk rendszert, amely a korábban kiépített beléptető rendszer nyilvántartása alapján állítja elő a szükséges kimutatást, amit aztán a NEXONtime importálhat. Segítségével jelentősen csökkent a munkaidő nyilvántartással kapcsolatos adminisztráció.
Sajátos helyi adottságok miatt külön figyelmet kellett fordítani az adatvédelmi jogszabályoknak megfelelő kialakításra.

Bérszámfejtés GDPR MS SQL Server Kotlin

2021. március 23.

Exchange levelezőrendszerek súlyos hibája

2021. március 2-án a Microsoft soron kívüli javítást adott ki Exchange Server nevű termékéhez, mivel azok távolról törhetővé váltak. Habár a megtámadott rendszerek a javítást követően a támadási mód ellen védetté válnak, az azokra esetlegesen már a támadók által telepített kémprogramokat, szoftvereket az üzemeltetőknek kell felfedniük, eltávolítaniuk. Persze felmerül a kérdés, hogy amennyiben kémszoftver adatokat is kiszivárogtatott a NAIH kit vonhat felelősségre, az adatkezelőt, az adatfeldolgozót, esetleg a veszélyforrást lehetővég tevő szoftver szállítóját?

Kibertámadás Microsoft Exchange

2021. március 8.

Amit szeretnénk elkerülni

2020. december 9. napján a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság által NAIH/2020/66/21 ügyszámon kiszabott bírság jóval átlépi az ingerküszöböt.
Tudomásul kell vegyük, hogy a ránk bízott adatok kezelésével kapcsolatban felelősséggel tartozunk, nem elég azt hinni, hogy biztonságban vagyunk, azt mindig ellenőrizni/ellenőriztetni kell az online térben és az szervezeti hálózaton egyaránt.

Adatvédelem Incidens Bírság

2020. december 17.

SSL/TLS biztonság

Sajnálatos módon az utóbbi időben az ügyfeleink hálózatán biztosított szolgáltatások elérhetősége elvétve akadályokba ütközött, ugyanis a Mozilla szigorított azok kezelésén.
Hogy a kapcsolatok biztonságosak maradjanak ezért vagy vásárolni kell egy megbízható tanúsítványt (6000 HUF tól kezdődnek), vagy kiállítunk mi egyet, a rendszer-üzemeltetés keretein belül díjmentesen, de ebben az esetben egy Főtanúsítványt kell telepíteni a munkavállalók eszközein.

Biztonság SSL TLS

2020. október 30.

Újabb Windows hiba a legveszélyesebbek közül

Októbert sem ússzuk meg kritikus hiba jaítás nélkül. Ezt a sebezhetőséget súlyosabbnak ítéljük mint az előzőt, mivel az előző esetében belső hálózatot nem lehett olyan egyszerűen elérni kívülről.
Ügyfeleink hálózatán alapból tiltjuk az IPv6 használtát (a fentiek alapján még egyelőre indokoltan), így biztonságban lehettek a hibától függetlenül.

Biztonság Sebezhetőség Patch

2020. október 14.

Egy hiba a legveszélyesebbek közül

Augusztus hónapban a Microsoft által kiadott javítócsomag az egyik legsúlyosabb sebezhetőséget javítja a Windows 10 operációs rendszerekben. A sebezhetőség veszélyességét jól mutatja, hogy a javítás kiadásáig a vállalat nem is tett említést annak létezéséről, hogy bizonyos „jóemberek” nehogy kiaknázzák a kínálkozó lehetőséget a vállalati hálózatokban és a teljes ellenőrzést átvegyék azok fölött.
Ügyfeleink rendszerei biztonságban vannak már. És az Öné?

Biztonság Sebezhetőség Patch

2020. szeptember 16.

Adataink biztonsága

Az adatok biztonságával kapcsolatos felelősségünkre világít rá a portfolio.hu cikke.
A szervezet életében fontos, hogy a minimálisan szükséges adatok a munkatársak rendelkezésére álljanak, azokhoz való hozzáférések szigorúan legyenek szabályozva, esetleg a hozzáférések naplózva. Mindenképpen úgy, hogy a szabályok a feladatok elvégzését inkább támogassák mintsem hátráltassák.
Ügyfeleink hálózaton elérhető adatait ezen kritériumok figyelembe vételével oldjuk meg.

Hálózati meghajtó Fájlmegosztás

2020. szeptember 13.

Zsarolóvírus - a rémálom

HVG cikke felhívja a figyelmünket, hogy a zsarolóvírusok terjesztői nem alszanak.
A vírusvédelemben nem lehet 100%-osan bízni, mivel a vírusok készítői mindig egy lépéssel előrébb járnak és csak a szerencsén múlik, hogy a saját rendszerünkkel akkor próbálkoznak, amikor a védelmi rendszerünk már ismeri az adott vírus felismeréséhez szükséges információkat.
A legolcsóbb és legbiztosabb megoldás a védekezésre a biztonsági mentések készítése a lehető leggyakrabban.

Cryptoware Biztonsági mentés

2020. augusztus 26.

Veszélyes is lehet a VPN

A HWSW cikkéből kiderül, hogy lehetnek biztonsági hiányosságok a VPN-ek körül.
Az általunk üzemeltetett OpenVPN kiszolgálók RSA kulcs alapú hitelesítést használnak, így azok csak a megfelelő kulcsoknak biztosítanak hozzáférést ügyfeleink hálózatához.

VPN Hálózat biztonság

2020. augusztus 5.

[IT]

Oldalaink megtekintésével ön hozzájárul a sütik használatához, bővebben: Adatvédelmi tájékoztató
© 2023 Itsector.hu Kft., Minden jog fenntartva